Obniżka ceny. Dom jednorodzinny – Borzyszewo, Gryfice

Syndyk masy upadłości Huberta Błaszczyka (sygn. akt XII GUp 289/21) sprzeda z wolnej ręki, w drodze konkursu ofert, wchodzące w skład masy upadłości prawo własności nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę nr 125/8 o powierzchni 3004m², zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej o pow. użytkowej 215,60 m², położonej w miejscowości Borzyszewo 1f, gmina Gryfice, dla której Sąd Rejonowy w Gryficach V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW SZ1G/ 00037251/3, za najwyższą zaoferowaną cenę nie niższą niż 90% wartość oszacowania tj. za cenę nie niższą niż 665.640,00 (sześćset sześćdziesiąt pięć tysięcy sześćset czterdzieści) złotych.

 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie ofert jest:
  • złożenie do dnia 22.04.2022 r. pisemnej oferty w dwóch zamkniętych kopertach zarówno na ręce Sędziego komisarza i syndyka, na warunkach wskazanych
   w Regulaminie konkursu i zawierającej wszystkie wymagane w nim oświadczenia i dokumenty;
  • wpłacenie wadium w wysokości 60.000,00 zł (sześćdziesiąt tysięcy) złotych na rachunek bankowy o nr 18 1020 4795 0000 9202 0050 3797  do dnia 22.04.2022 r;
 2. Zastrzega się, że rozpatrywane będą tylko takie oferty, które złożone zostaną w formie pisemnej i spełniają warunki przewidziane w Regulaminie konkursu.
 3. Szczegóły oferty dostępne są na stronie www.sanacjafirmy.pl lub w kancelarii syndyka w Szczecinie przy ul. Felczaka 17/U4, po wcześniejszym umówieniu – tel. 515831864, email: raczynski@sanacjafirmy.pl  (poniedziałek – piątek w godz. 9 – 15)
 4. Odpis Regulaminu konkursu oferenci mogą otrzymać w formie pisemnej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej – e-mail, z plikiem PDF.
 5. Cena sprzedaży musi zostać uiszczona najpóźniej przy zawieraniu umowy sprzedaży, bez możliwości dokonywania jakichkolwiek potrąceń.
 6. Zastrzega się prawo do odwołania konkursu ofert lub też jego unieważnienia na każdym etapie postępowania bez podania przyczyny.

OPIS NIERUCHOMOŚCI
Nieruchomość położona jest w Borzyszewie w odległości około 1 km od granicy Gryfic, przy drodze wojewódzkiej nr 105. W najbliższym sąsiedztwie wycenianej nieruchomości znajdują się działki zabudowane budynkami jednorodzinnymi w zabudowie zagrodowej oraz pola uprawne.
W dalszym sąsiedztwie pola uprawne. Dostęp do komunikacji publicznej – przystanek linii autobusowej PKS w odległości około 250 m od nieruchomości. W dniu wizji lokalnej dojazd do działki drogą asfaltową (droga wojewódzka nr 105).
Rejon lokalizacji uzbrojony jest w następujące sieci infrastruktury technicznej:
– energetyczną,
– wodociągową.

Opis działki
Działka o regularnym kształcie prostokąta. Teren nieruchomości płaski, ogrodzony. Ogrodzenie różnego rodzaju: – od frontu kute ozdobne przęsła na metalowych słupkach osadzonych w betonowej podmurówce, – od strony wschodniej siatka leśna rozciągnięta na słupkach drewnianych osadzonych w ziemi, – od strony wschodniej ogrodzenie częściowo z
elementów betonowych prefabrykowanych oraz z gotowych paneli stalowych malowanych proszkowo. Z tyłu posesji ogrodzenie z elementów prefabrykowanych. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z kutych ozdobnie elementów stalowych wypełnionych drewnem, podobnie furtka
wejściowa. Brama otwierana automatycznie. Posesja uzbrojona w prąd i wodę. Po stronie północno-wschodniej działki umiejscowiona biologiczna oczyszczalnia ścieków. Wjazd na działkę od strony północnej. Nieruchomość zagospodarowana ozdobnymi nasadzeniami (m.in. tuje, orzech włoski, laurowiśnie, różanecznik, juka, araukaria) i trawnikiem. Teren wokół budynku oraz dojazd do bramy wyłożony kostką betonową.
Na działce wybudowany budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącejoraz wiata w rogu. Dostęp do drogi – droga wojewódzka nr 105.

Opis budynku mieszkalnego.
Budynek mieszkalny jednorodzinny parterowy z użytkowym poddaszem z 2011 roku, zabudowa wolnostojąca, niepodpiwniczony. Kryty dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 40º z dachówką.Wykonany w technologii tradycyjnej: ściany murowane z cegły POROTHERM ocieplone
styropianem gr. 14 cm i tynkowane, strop nad parterem żelbetowe płyty, nadproża żelbetowe gotowe, konstrukcja więźby dachowej drewniana. Okna i drzwi balkonowe przesuwne z PCV (w salonie przyciemniane), na piętrze okna dachowe drewniane i jedno okno dachowe PCV w
łazience, parapety wewnętrzne drewniane. Ściany działowe częściowo z cegły POROTHERM gr.25 cm (konstrukcyjne) oraz murowane z cegły kratówki (działowe) tynkowane i malowane. Sufity tynkowane i zabudowane płytami gipsowo-kartonowymi. Ściany malowane, częściowo z okładziną z płytek ceglanych (salon i klatka schodowa), tapetowane, a w łazienkach wyłożone płytkami. W kuchni pas płytek szklanych na poziomie szafek. Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe (widać zadrapania na zewnątrz). Drzwi wewnętrzne standardowe drewniane. Na parterze i piętrze na podłodze deski drewniane, w pomieszczeniach mokrych (kuchnia, spiżarnia, łazienki) i wiatrołapie oraz w garażu płytki podłogowe i terakota. W salonie kominek z zamontowanym wkładem
kominkowym zamkniętym wraz z rozprowadzeniem ciepła na parterze. Zabudowany niepalną płytą gipsowo-kartonową malowaną. Schody wewnętrzne drewniane samonośne. Taras zewnętrzny i
balkon na piętrze wyłożone płytkami terakoty. Na balkonie balustrada stalowa malowana proszkowo. W garażu zamontowane dwie bramy garażowe segmentowe otwierane automatycznie.
Budynek w średnim stanie technicznym – widoczne w niektórych miejscach uszkodzenia mechaniczne (ściany zewnętrzne budynku), w kotłowni nadtopione części instalacji grzewczej i pęknięcia wynikające ze zwykłego użytkowania.
Budynek wyposażony w instalację wodociągową z istniejącej sieci wodociągowej, kanalizacja odprowadzana do biologicznej oczyszczalni ścieków umiejscowionej w północno –wschodnim rogu
działki. Instalacja elektryczna z istniejącej sieci energetycznej. Ogrzewanie i ciepła woda z pieca na ekogroszek, pelet i drewno ze zbiornikiem c.w.u. 200l, ogrzewanie na parterze podłogowe i kanałowe, grzejniki podokienne na piętrze. W domu instalacje: elektroenergetyczna, wodna,
kanalizacyjna, c.o., c.w.u., domofonowa, alarmowa, internetowa, wentylacja grawitacyjna, dymowa i spalinowa. Budynek posiada świadectwo charakterystyki energetycznej z 2012r.
Piec grzewczy w stanie ogólnym dobrym, ale widoczne uszkodzenia po zapaleniu się podajnika na części instalacji podłączeniowej do pieca (nadtopione).
Podstawowe dane techniczne:
Powierzchnia użytkowa: 215,60 m² (176,20 m² + garaż 39,40 m²)
Powierzchnia zabudowy: 160,00 m²
Wiata o p.z. 22m² znajduje się w rogu działki i zbudowana jest z prefabrykowanych słupów osadzonych w gruncie wzmocnionych drewnianą konstrukcją dachu. Pokryta blachą falistą.
Prefabrykowane ogrodzenie działki z dwóch stron stanowi ściany wiaty.
UWAGA – powierzchnie przyjęte zostały na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków, kartoteki budynków, księgi wieczystej i dokumentacji technicznej.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010-2018 Doradztwo Restrukturyzacyjne Bartosz Raczyński

Kancelaria jest otwarta pn-pt 9-16 przy ul. Felczaka 17U/4 parter, 71-417 Szczecin.
Telefon: +48 509 759 095